Սրբոց Ղևոնդյանց քահանաների հիշատակության օրը բոլոր քահանաների տոնն է: Ղևոնդյան քահանաներն Ավարայրի ճակատամարտում սրբացած քաջորդիներն են: Տոնը կոչվում է Ղևոնդյանց՝ ի պատիվ Ղևոնդ Երեցի, ով տարիքով ամենամեծն է: Տոնը շարժական է: 2018 թվականին այն նշվեց փետրվարի 6-ին:
Վիրահայոց թեմի Սամցխե-Ջավախքի և Ծալկայի ընդհանուր առաջնորդական փոխանորդությունում տոնը նշվեց Սուրբ և Անմահ Պատարագի, որը մատուցվեց Ախալքալաքի Սուրբ Խաչ եկեղեցում:
Հընթացս Սուրբ Պատարագի, պատարագիչ և քարոզիչ Ախալքալաքի և հարակից գյուղերի հոգևոր հովիվ Արժանապատիվ Տեր Եղիշե ավագ քահանա Հարությունյանը հավուր պաատշաճի քարոզ խոսեց, մեկնեց օրվա խորհուրդը, փոխանցեց հոգևոր դասին ուղղված Վիրահայոց թեմի առաջնորդ Գերաշնորհ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի հայրական օրհնությունը և ջերմ շնորհավորանքները: Տեր Եղիշե ավագ քահանան տոնի առիթով Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցում ծառայող բոլոր հոգևորականներին ՝ բարեմաղթեց անսասան ծառայություն՝ ի փառս Աստծո և ի շինություն Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու:

День памяти Свв. священников Гевондянов - это День всех священников. Во время Аварайрской битвы священники Гевондяны шли во главе армянской армии и своими пламенными словами воодушевляли воинов. Старшим по возрасту был священник Гевонд. Это подвижный праздник. В 2018 году его отметили 6 февраля.
В викариате ААЦ в Самцхе-Джавахети и Цалке по случаю праздника состоялась Божественная Литургия, которую отслужили в церкви Сурб Хач в Ахалкалаки.
В ходе Божественной Литургии, проводивший богослужение и произносивший проповедь духовный пастырь Ахалкалаки и прилегающих деревень, о. Егише Арутюнян, поведал о значении праздника, передал духовным лицам отеческое благословение и тёплые поздравления предводителя Епархии ААЦ в Грузии, Его Преосвященства Епископа Вазгена Мирзаханяна. Старший священник Егише по случаю праздника пожелал всем духовным лицам Армянской Апостольской Святой Церкви стойкости в служении во славу Господа и во благо Армянской Апостольской Святой Церкви.